Home / News / 2 të árrestuar në Elbasan, e goditën me grushte dhe i morën paratë 23 vjeçarit.

2 të árrestuar në Elbasan, e goditën me grushte dhe i morën paratë 23 vjeçarit.

Policia e Elbasanit ka vënë në  pŗanga dy persona të cilët akuzohen se kanë  kánosur me mjet të mprehtë një 23 vjeçar. Sipas uniformave blu bëhet me dije se shtetasit R. B., 19 vjeç dhe H. P., 16 vjeç, banues në Elbasan, pasi te Parku Rinia, Elbasan, kanë goditur me grushte dhe kanë kanosur me mjet të mprehtë thikë shtetasin F. K., 23 vjeç.

Ndër të tjera mësohet se këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin i kanë marrë të riut me ďhunë shumën prej 5.000 lekë. “Goditën dhe ĸanosën me mjet të mprehtë një shtetas, vihen në pŗanga nga Policia dy shtetas. Procedohet penalisht dhe një shtetas tjetër.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan aŗrestuan në flagrancë shtetasit R. B., 19 vjeç dhe H. P., 16 vjeç, banues në Elbasan, pasi te Parku Rinia, Elbasan, kanë goditur me grushte dhe kanë kánosur me mjet të mprehtë thikë shtetasin F. K., 23 vjeç, të cilit i kanë marrë me ďhunë 5.000 lekë.

Gjithashtu u procedua penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, shtetasi G. Gj., 41 vjeç, i cili ishte bashkë me dy shtetasit e árrestuar”, shkruan policia.

 

Check Also

Të shtëna gjatë natës në Elbasan, teŗrorizohen banorët

Të shtëna me aŗmë janë regjistruar gjatë natës në Elbasan. Kanë qenë banorët, që të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *