Home / Health / 8 nxënës në Elbasan me simptoma të Covid-19, sot vendoset se ç’do të bëhet procesin mësimor

8 nxënës në Elbasan me simptoma të Covid-19, sot vendoset se ç’do të bëhet procesin mësimor

Tetë nxënës në gjimnazin “Dhaskal Todri” në Elbasan kanë shfaqur shenja të koronavirusit. Mësohet se disa ditë më parë në këtë gjimnaz, tre mësues dhe një nxënës rezultuan të infektuar. Sot pritet të merret vendimi nëse do të mbyllen tre klasat ku bëjnë mësim tetë gjimnazistët.

Më herët Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit Janë shëruar 102 qytetarë, duke e çuar në 9864 numrin e të shëruarve në vend që prej fillimit të epidemisë. Gjithashtu është shënuar rekordi më i madh i infektimeve nga Covid që nga fillimi i pandemisë. Janë kryer 1398 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 257 qytetarë të prekur nga virusi.

 

Check Also

Ngjarje e rëndë në Elbasan, i vë flakën shtëpisë së tij dhe të fqinjit disa të asfiksuar

Një ngarje e rëndë ndodhi në Elbasan. Një djalë rreth 25-vjeç, pas debateve me familjarët …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *