Home / albania

albania

Nga Behauddin GASHI/NËN FLLADIN E KURBAN BAJRAMIT

Edhe pse jemi akoma në mesin e stinës së verës, u bë dita e dytë që moti po shpreh një çiltërsi dimri të tipit ku reshjet e shiut, furtuna dhe përmbytjet janë shprehjet apo argumentet më të gjalla kur njerëzimi kupton dobësinë dhe pafuqinë e tij si dhe që është …

Read More »

Qeveria shqiptare nuk duhet ti harrojë emigrantët !

-Nga Armida Plangarica, Sociologe ,Selanik,”Përfaqësuese e komunitetit të emigrantëve shqiptarë” . -Lëvizja e lirë drejt Europës, kësaj Europe që kur na do e kur na shtyn, është makthi i 30 viteve të fundit të një gjenerate që jetën e çoi me vuajtjeve ,ndërmjet kalvarit burokratik, përplasjeve dhe përqafimeve të qeveritarëve …

Read More »

Publikohet video-ja e vrasjes së bujshme në Elbasan

Një martesë që po tentohej të mbyllej me divorc, ka përfunduar në tragjedi majin e kaluar në Elbasan.  Liljana Buzo, 54-vjeçare, nënë të 3 fëmijëve u vra me kallashnikov nga bashkëshorti i saj, ish-efektiv i policisë, 58-vjeçari Koço Buzo, i përballur më herët me drejtësinë për dhunë në familje. Repor …

Read More »