Home / News (page 10)

News

Jepni edhe ju mendimin tuaj duke marrë pjesë në këtë sondazh.

Vijon procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të Partisë Demokratike për zgjedhjet e 25 prillit. Është radha e degës së PD në Elbasan që të votojë kandidatët për deputetë. Anëtarësia do të votojë 45 emrat për qarkun, nga ku do të dalin 14 mandate deputetësh.Në listën e kandidatëve përveç emrave të …

Read More »

E rrahu, e kërcënoi, e dhunoi dhe ajo sërish i del në mbrojtje / Gruaja e 71 vjeçarit të vrarë nga RENEA shpërthen në akuza ndaj Policisë e medias

Policia e Shtetit, me gjetjen e arsenalit të armëve në banesën e 71 vjeçarit Lefter Zhidru, duket se ka ndryshuar strategji ndaj ish-bashkëshortes së tij, duke nisur kështu edhe një hetim ndaj saj, duke e akuzuar për ‘moskallëzim krimi’. Kjo akuzë ndaj saj u ngrit pasi që në momentin e …

Read More »

RENEA gati të ndërhyjë për të neutralizuar 71-vjeçarin që qëlloi mbi policinë në Elbasan, i ndërpritet energjia elektrike pasi…

Ndërsa prej tre orësh RENEA po negocion me 71-vjeçarin Lefter Zhidru në Elbasan që të dorëzohet pas terrorit që shkaktoi, duke qëlluar mbi policinë që shkoi ta arrestonte, por la të plagosur dy persona, ka zhvillime të reja. Ndërsa forcat RENEA pritet të ndërhyjnë nga momenti në moment, raportohen edhe …

Read More »

Përleshje me aŕmë me policisë dhe një 71 vjeçari në Elbasan.

Një ngjarje në kufijtë e absurditetit është regjistruar mesditën e sotme në qytetin e Elbasanit, ku një 71-vjeçar ka qëlluar me aŕmë për më shumë se gjysmë ore në drejtim të policisë. Autori është identifikuar si Lefter Zhidru, 71 vjeç nga Gjirokastra. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “11 Nëntori”, ku …

Read More »

Makina nuk i ndalon patrullës, RENEA i vihet në ndjekje në Elbasan

RENEA vijon operacionin në qarkun e Elbasanit në kërkim të autorëve të vrasjes së Bujar Çelës, vëllait të Talo Çelës. Mbrëmjen e sotme, forcat e RENEA-s janë zhvendosur nga fshatrat në kufi me Peqinin, në krahun tjetër të qytetit në fshatin Mengël. Abcnews.al mëson se forca të shumta dhe automjete …

Read More »

Tṙagjedi në Gramsh. Pjesëtarët e të njejtës familje humbin jetën nga Covid Brenda 24 orëve, në gjendje të rëndë bashkëshorti.

Dy pjesëtarë të një familjeje në Gramsh kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Sipas informacioneve për Report Tv, vjehrra, nusja dhe bashkëshorti i kësaj të fundit kanë rezultuar me Covid19. Ditën e djeshme është ndarë nga jeta vjehrra 78 vjeçare, ndërsa sot ka humbur jetën edhe nusja 55 vjeçare. …

Read More »