Home / News (page 10)

News

Ambasadori Turk flet nga Memoriali i Demokracisë tek Parku i Liqenit/ FETO theu këtë memorial por nuk do mund të helmojë marrëdhëniet Shqipëri-Turqi

Ambasadori i Turqisë në Tiranë, Murat Ahmet Yörük, ka dalë sot përpara mediave përpara memorialit të ngritur si shenjë e fitores së demokracisë gjatë tentativës për grusht shteti 4 vite më parë, memorial ky i ndërtuar nga Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA), në Parkun e Liqenit. Deklarata e …

Read More »