Home / News (page 19)

News

Qeveria vendos hapjen e transportit publik, masat që duhet të zbatoni

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka lajmëruar heqjen e kufizimit për transportin publik. “Komiteti Teknik I Ekspertëve ka vendosur hapjen e transportit publik, por vetëm nën protokolle strikte, tashmë të miratuara, ku vendosja e maskës qoftë nga ata që shërbejnë apo nga qytetarët që e përdorin transportin …

Read More »

Ngjarje rëndë në Elbasan. Humb jetën një 31-vjeçar

Një ngjarje tepër e rëndë është shënuar mëngjesin e të hënës në qytetin e Elbasanit. Sipas një njoftimi të policisë një 31 vjeçar është hedhur nga kati i katërt i një pallati në lagjen “Beqir Dardha”, ndërsa ka ndërruar jetë gjatë kohës që po transportohej për në spital. Njoftimi i …

Read More »

Covid 19 “futet” në Universitetin Aleksandër Xhuvani në Elbasan

Një tjetër rast me Covid-19 është konfirmuar në Elbasan. Bëhet fjalë për juristin e Universitetit “Aleksandër Xhuvani”. Deri sot, Elbasani kishte 8 raste aktive, ndërsa nga Ministria e Shëndetësisë nuk pati konfirmime për raste të reja gjatë ditës së djeshme. Në të gjthë Shqipërinë numri total i personave që janë …

Read More »

Aksident i rëndë në unazën jugorë të qytetit të Elbasanit.

Mësohet se një motor është përplasur me automjetin  e policisë ku ka mbetur i plagosur drejtuesi i motorit. Siç raporton gazetari Aldo Kozarja për abcnews.al, drejtuesi i motorit i ka prerë rrugën makinës së policisë duke bërë që kjo e fundit të mos evitojë dot përplasjen. Drejtuesi i motorit ka …

Read More »