Home / News (page 3)

News

Atentat në Elbasan, ekzekutohet një person brenda në makinë, bashkë me të ndodhej edhe një vajzë

Një atentat me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e sotme në Elbasan. Një person është ekzekutuar brenda në makinën e tij. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Skënderbej” në afërsi të një kompleksi në autostradë, ndërsa ende nuk dihet identiteti i viktimës. Sipas informacioneve paraprake bashkë me viktimën në makinë ndodhej edhe …

Read More »

Të shtëna gjatë natës në Elbasan, teŗrorizohen banorët

Të shtëna me aŗmë janë regjistruar gjatë natës në Elbasan. Kanë qenë banorët, që të teŗrorizuar kanë njoftuar policinë. Burime jo zyrtare bënë me dije se të shtënat me aŗmë u dëgjuan për disa minuta në lagjen “Skënderbej” në zonën e njohur si “Ish Kombinati i Drurit”. Të shtënat e …

Read More »

Lajmi i fundit/Sulm me thikë brenda xhamisë Dine Hoxha

Një sulm me thikë ka ndodhur brenda ambienteve të xhamisë Dine Hoxha në Tiranë ditën e sotme. Sipas burimeve paraprake nga dëshmitarë të ngjarjes, agresori ka hyrë në xhami dhe ka plágosur minimalisht 3 persona. Ky është një sulm që ndodh për herë të parë në Shqipëri. Policia ka shkuar …

Read More »