Home / News (page 3)

News

Zbulohet data kur do të rifillojnë shkollat në Janar

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka zbuluar datën se kur do të nisë shkolla pas pushimeve të festave të fundvitit. Pas përfundimit të pushimeve të Krishtlindjeve dhe Vitit të ri, ministrja Evis Kushi ka bërë të ditur se mësimi do të fillojë më 11 janar, dhe jo në 4 siç …

Read More »

Dy persona humbin jetën nga COVID-19 në Elbasan

Dy viktima të tjera janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në Elbasan. Në orët e fundit ka humbur jetën një 55 vjeçare dhe një 69 vjeçar të cilët ishin të shtruar në spitalin Covid 1. Ndërkohë këtë të enjte në vendin tonë kanë humbur jetën 15 persona duke e …

Read More »

“Kinemaja” kap elbasanasin me 141 doza me heroinë, 18 doza me kokainë, ja ku i kishte fshehur (VIDEO)

Policia e Elbasanit godet një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes të drogave të forta në doza të vogla. Përmes finalizimit të operacionit të koduar “Kinemaja” nga Seksioni i Hetimit të Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponja” në Drejtorinë Vendore të …

Read More »

Sulmi me armë në Elbasan, policia jep detajet: Si ndodhi ngjarja

Policia e Elbasanit ka dhënë një informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen që ndodhi sot pranë stadiumit, ku është qëlluar me armë ndaj një makine. Ngjarja ndodhi rreth orës 11:50 , në lagjen “Emin Matraxhiu”. Burime zyrtare nga policia thanë se ka dyshime se gjatë një konflikti është qëlluar me …

Read More »