Home / News (page 30)

News

Makina e parkuar përfshihet nga flakët në mes të Elbasanit

Një automjet është djegur gjatë natës në qytetin e Elbasanit. Mjeti në pronësi të A. Brahja është përfshirë nga flakët në lagjen ‘Hekurudha’ në orën 01.30. Më pas zjarri është vënë nën kontroll nga autoritetet, ndërsa mjeti është djegur në pjesët e brendshme të tij. Makina ishte e parkuar, ndërsa …

Read More »

Foto të rralla nga Elbasani, shkrepur nga shkrimtari anglez, i cili u martua me mbesën e Ismail Qemalit

Këto foto janë bërë nga shkrimtari dhe ushtaraku britanik,Vandeleur Robinson,i cili ka qenë në Shqiperi në vitin 1939,dhe i botoi në  “Albania’s Road to Freedom”(London 1941). Në tetor të vitit 1944 ai erdhi përsëri në Shqipëri, ku takoi udhëheqësit e ardhshëm komunistë. Robinson është i pari që ka fiksuar momentin …

Read More »

Aksident tragjik në autostradën Elbasan-Tiranë, ka të vdekur

Një tjetër aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Elbasan-Tiranë në afërsi të TEG-ut, ku një mjet është përplasur me bordurat e rrugës dhe për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i mjetit, 31-vjeçari me inicialet B.M. Policia thotë “se në afërsi të një qendre tregtare mjeti me drejtues shtetasin  …

Read More »

ADISA hap zyrë në Librazhd, Balla: Do i shërbejë 30 mijë banorëve

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla sëbashku me drejtoreshën e UNDP në Shqipëri, Limya Eltayeb dhe Drejtorin Ekzekutiv i ADISA-s, Lorin Ymeri morën pjesë në ceremoninë e hapjes së zyrës së Agjencisë së Ofrimit të Shërbimeve Publike të Integruara në Bashkinë e Librazhdit. Në këtë zyrë do …

Read More »