Home / News (page 31)

News

QFPP Elbasan bën analizën e 6-mujorit të 2019

Në Qendrën e Formimit Professional Publik në Elbasan është zhvilluar mbledhja e radhës për të bërë analizën e 6-mujorit të vitit 2019 për Qendrat e Formimit Profesional të Durrësit, Korçës dhe Elbasanit. Gjatë një takimi të organizuar në ambientet e qendrës u prezantua analiza e punës së 6 muajve të …

Read More »

NGJARJE E RËNDË/ Përdhunohet në shkollë vajza 8-vjeçare nga 5 djem, detajet rrëqethëse. E lidhën dhe kryen aktin e turpshëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, ku një vajzë vetëm 8 vjeçe është përdhunuar në grup nga 5 djem. Ngjarja është regjistruar dy javë më parë, në ambientet e shkollës 9-vjeçare ““Myslim Hida”, në zonën e Arapajt në Durrës. Sipas burimeve të korrespondentit të “PANORAMA”, përdhunuesit ka qenë djem …

Read More »

Vjedhje dhe dhunë në familje, 2 të arrestuar

Policia e Tiranës njofton se ka arrestuar 2 persona, njëri për vjedhje e tjetri për dhunë në familje. Uniformat blu bëjnë me dije u prangos një shtetas, i identifikuar nga pamjet filmike duke vjedhur në një dyqan celularësh një shumë prej 70 mijë lekësh, ndërsa u ndalua edhe një tjetër …

Read More »