Home / News (page 5)

News

“Shkollat e Shekullit 21”, Qamil Guranjaku është një nga 800 shkollat në Shqipëri. Çfarë synohet?

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka zhvilluar një vizitë në shkollën 9-vjeçare “Qamil Guranjaku” në Elbasan bashkë me ambasadori Britanik në Tiranë Duncan Norman dhe kryetarin e Bashkisë Elbasan Gledian Llatja. Ata kanë parë nga afër projektet e nxënësve të zhvilluara në kuadër të programit “Shkollat e shekullit 21”. Projektet …

Read More »

Tapë në timon e dhunë në familje, 4 të arrestuar në Elbasan

Një 40-vjeçar është arrestuar ditën e sotme pasi ka dhunuar dhe kanosur me thikë bashkëshorten e tij. Gjithashtu është arrestuar M.M., 31 vjeç, banues në Elbasan, i cili  nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik. të arrestuarit e tjerë janë A.Ç., 43 vjeç,  banues në …

Read More »