Home / Story

Story

‘Qumështi i gomaricës rrit imunitetin ndaj Covid…’/ Francezët  i bëjnë jehonë fermës shqiptare

Një nxitës për sistemin imunitar dhe i pasur me vitamina, qumështi me çmim të lartë ka lulëzuar gjatë pandemisë së koronavirusit. “Kërkesa për qumësht gomarice po rritet ndjeshëm” së bashku me infeksionet e virusit, thotë 37-vjeçari shqiptar, një kohë kur shumë në Shqipëri po kërkojnë mënyra shtesë për të forcuar …

Read More »

VIDEO/Aksidenti tragjik në tunelin e Elbasanit/ Momenti kur shoferi i dehur me shpejtësi përplas makinën e 4 vajzave.

Report Tv siguron pamjet ekskluzive të pak sekondave para aksidentit ku automjeti i katër vajzave teksa pasditen e 13 shtatorit udhëtojnë në tunelin e autostradës Tiranë-Elbasan do të goditej nga Mercedezi i Behar Pemës. Janë këto pamjet e sigurisë teksa silueta e automjetit Volkswagen është në dalje të tunelit dhe …

Read More »

Klerikët dhe pandemia Covid-19

Pandemia e Covid-19 ka infektuar zyrtarisht gati 35 milionë njerëz në mbarë botën, teksa i ka marrë jetën mbi 1 milionë prej tyre. Ndonëse mbi 50 milionë të vdekurit gjatë pandemisë së Gripit Spanjoll të viteve 1918-1920, ofrojnë një lloj ngushëllimi se dikur ka qenë shumë më keq, sërish koronavirusi …

Read More »