Home / News / Lajmi i fundit/Sulm me thikë brenda xhamisë Dine Hoxha

Lajmi i fundit/Sulm me thikë brenda xhamisë Dine Hoxha

Një sulm me thikë ka ndodhur brenda ambienteve të xhamisë Dine Hoxha në Tiranë ditën e sotme. Sipas burimeve paraprake nga dëshmitarë të ngjarjes, agresori ka hyrë në xhami dhe ka plágosur minimalisht 3 persona.

Ky është një sulm që ndodh për herë të parë në Shqipëri. Policia ka shkuar në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e motiveve.

Check Also

Të shtëna gjatë natës në Elbasan, teŗrorizohen banorët

Të shtëna me aŗmë janë regjistruar gjatë natës në Elbasan. Kanë qenë banorët, që të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *