Home / Health / Rrëfimi i vajzës për të ëmën me Koronavirus: Gabim fatal që …

Rrëfimi i vajzës për të ëmën me Koronavirus: Gabim fatal që …

Teksa shifrat e Covid-19 po rriten çdo ditë e më tepër në vendin tonë, familjarët e pacientëve të shtruar në spitalet Covid shprehen të shqetësuar për gjendjen e të afërmve të tyre. I tillë është edhe rasti i një zonje, e cila mes lotësh tregon për ABCnews se nëna e saj 85-vjeçare po lufton me vꓒekjen në spitalin “Infektiv” dhe askush nuk i jep asnjë informacion prej ditësh.

“Kam nënën në gradë të fundit, është me sëmundje të tjera por rroftë sebepi dhe ja ngjitën Covid tani. Jam bërë pishman që e solla këtu, e që nuk e mbajta në shtëpinë time ti dilte shpirti. Fillimisht ishte tek urgjenca për 4 ditë, ishte me temperaturë dhe kishte oksigjenin e ulët, pastaj i bënë tamponin dhe thanë se është më Covid.

Ajo ishte me ķancer, është edhe e paralizuar, këta ja kanë ngjitur kot. Gabim fatal që e solla, ta kisha çuar në shtëpinë time. Më mori doktoresha tani dhe më tha që është shumë rëndë, po pres të më marri prapë. Katër ditë e mbajtën te urgjenca, i bënin vetëm një serum, asnjë shërbim tjetër, gënjejnë të gjithë, asgjë nuk kanë”, thotë ndër të tjera ajo.

Check Also

Të shtëna gjatë natës në Elbasan, teŗrorizohen banorët

Të shtëna me aŗmë janë regjistruar gjatë natës në Elbasan. Kanë qenë banorët, që të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *