Home / News / Rritet friŗshëm numri me koronavirus gjatë 24-orëve në vendin tone. Shtohet një rast në Elbasan.

Rritet friŗshëm numri me koronavirus gjatë 24-orëve në vendin tone. Shtohet një rast në Elbasan.

Dita e sotme është dita me numrin rekord të të infektuarve në vend. Burime për elbasaniplus bëjnë me dije se nga testimet kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 48 persona. Prej tyre janë: 24 Tirana, 8 Kruja, 4 Durrës, 1 Elbasan, 2 Lezhë, 2 Pukë, 3 Kamëz, 3 Fieri dhe 1 Gjirokastër.

24 orët e fundit shënojnë edhe një rekord për rastet më të larta që janë regjistruar me covid-19 deri më tani në vend që nga fillimi i pandemisë. Ndërkohë që ditët e fundit kanë pasur një rritje të rasteve, me 31 raste, 42 apo 44.

Check Also

Nga Behauddin GASHI/NËN FLLADIN E KURBAN BAJRAMIT

Edhe pse jemi akoma në mesin e stinës së verës, u bë dita e dytë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *